Zajęcia dodatkowe

Dogoterapia z LUKĄ013

To zajęcia prowadzone przez Specjalistę, który wprowadza dzieci w pieski świat. Pozwala poznać jego nawyki, pozwala się z nim bawić, opiekować się, poznać jego przyzwyczajenia, poznać ulubione zabawy , po prostu zaprzyjaźnić się ze zwierzęciem. Dzieci na zajęciach są bardzo zainteresowane chęcią poznania naszego nowego przyjaciela, każdy aktywnie chce uczestniczyć we wspólnej zabawie. Pani Martyna ze swoim pupilem zawsze ma dla dzieci przygotowane ciekawe zadania do wykonania przez co czekają zawsze z utęsknieniem na kolejną wizytę naszych przyjaciół.

Luka to czarna labradorka, nieodłączna towarzyszka na dogoterapeutycznej drodze. Ze stoickim spokojem znosi moje najdziwniejsze pomysły. Zawsze gotowa i chętna do pracy.

 

Język angielski z tablicą interaktywną

Zajęcia w każdym tygodniu pracy przedszkola, dla dzieci w każdym wieku, zaproponowaliśmy najnowszy i bardzo ciekawy program wydawnictwamonkey Oxford dostosowany do prowadzenia w wersji multimedialnej.

Program „Play Time” to zestaw ciekawych kolorowych kart, wycinanek oraz wytłaczanek. Dzieciom pomaga w nauce śmieszna MAŁPA (duża pacynka), która robi śmieszne miny, wiesza się dzieciom na szyi i mówi tylko po angielsku. Małpa rozpoczyna i kończy każdą lekcję, wprowadzając dzieci poprzez zabawę w świat języka angielskiego. Łatwe do powtarzania sekwencje uczą nie tylko języka, ale także rozwijają dobre nawyki i miłe zachowanie.

Wesołe historyjki dotyczące znanego środowiska, opowiedziane naturalnym językiem wzmocnione materiałem wizualnym – zapewniają szybkie postępy w nauce języka.

Zajęcia muzyczne z pianinem

muzykaNadrzędnym celem zajęć z rytmiki prowadzonych w przedszkolu jest umuzykalnienie dziecka oraz rozwój jego wrażliwości muzycznej i zdolności muzycznych. Muzyka w połączeniu z ruchem to idealny środek wychowawczy, gdzie równocześnie pojawia się radość i nabywanie konkretnych umiejętności, tak pomocnych w dalszej edukacji dziecka.

Celem zajęć jest nabywanie umiejętności kształtujących słuch, ruch i głos dziecka poprzez: śpiew, grę na instrumentach, aktywność ruchową (zabawy muzyczno-ruchowe, elementy taneczne, kształtowanie motoryki) oraz słuchanie. Zajęcia te prowadzą do kształtowania określonej dojrzałości w obcowaniu ze sztuką, gdzie szczególne miejsce zajmuje muzyka.

Zajęcia umuzykalniające z instrumentami muzycznymi

• Poznanie instrumentów muzycznych:

tamburyno, kołatki, grzechotki, bębenek, trójkąt, marakasy, kastaniety, dzwonki diatoniczne, janczary, flet

• Wspólne granie i muzykowanie na poznanych instrumentach i rozróżnianie dźwięków

• Zabawa z instrumentami

Zajęcia letnie z Chustą Klanzy

Chusta umożliwia zabawę z dziećmi w każdych warunkach; bezpieczną zabawę, integrację grupy bez wbarwy-dziecistwa-logozględu na wiek uczestników, pobudzanie wyobraźni, możliwość ćwiczenia refleksu, zwinności i spostrzegawczości, zabawy dynamiczne i statyczne; czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie.

 

Mini warsztaty kulinarne

Twojemu dziecku kuchnia jawi się jako magiczna kraina, w której mama niczym wróżka wyczarowuje pyszne dania. Zaproś go do tego świata, a pieczenie, gotowanie i smażenie okażą się fantastyczną przygodą!

Dlatego w każdym miesiącu organizujemy dzieciom mini warsztaty kulinarne, podczas których pod czujnym okiem wykonują najprostsze czynności kuchenne.

Skończone 2,5 roku to odpowiedni moment na zaangażowanie malca do prostych czynności wykonywanych w kuchni. Ale nic na siłę. Indywidualne predyspozycje dziecka mogą bowiem przemawiać za tym, że jest jeszcze za wcześnie na tego typu zabawę. Ważne jednak, by pamiętać, że planowane zajęcia nie mają być zaawansowanym kursem gotowania i pieczenia, ale dziecięcą przygodą pełną smaków i zapachów. Zadbaj także o to, by było bezpieczne w kuchni, która rządzi się własnymi prawami (wysokie temperatury, ogień, ostre narzędzia).

Warsztaty Wiedzy o Polsce

 

index5Zajęcia te mają na celu wzbudzenie zainteresowań Polską, doskonalenie zdolności kojarzenia, budzenie świadomości narodowej, poznawania wybranych miast Polski charakterystycznych dla naszego kraju, rozwijanie zainteresowania pięknem i historią naszej ojczyzny. Doskonałą pomocą w tych warsztatach jest mapa stworzona specjalnie dla dzieci wzbogacona formą obrazkową identyfikującą się z danym miastem. Podczas tej fascynującej podróży po Polsce maluch doskonale przyswaja wiedzę o swoim kraju.

Warsztaty Eksperymentalne

 

indexDzięki tym zajęciom dzieci dowiedzą się jak wiele nauki kryje się w codziennym życiu i same będą mogły poeksperymentować. Dowiedzą się o świecie nauki w sposób niezwykle prosty i zaskakujący małego odbiorcę. Poznają ciekawostki z dziedziny nauki, techniki czerpiąc czasami przyjemność z kontaktu z naturą.